دختر امام موسی صدر
دختر امام موسی صدردر مراسم رونمایی از پایگاه امام موسی صدر
دختر امام موسی صدر مطرح کرد مبارزه با ظلم و عدالت خواهی در اندیشه امام موسی صدر سیده حوراء صدر با اشاره به اندیشه های ظلم ستیزانه و عدالت خواهانه امام موسی صدر و نقش وی در اعتلای تشیع در جهان بر تلاش بیشتر دولت مردان برای آزادی وی تأکید کرد.
سیده حوراء صدر دختر امام موسی صدر در مراسم رونمایی از «پایگاه تخصصی بازنمایی آثار امام موسی صدر» که امروز در سالن همایش های پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی برگزار شد، اظهار داشت: بنده از این پژوهشگاه تشکر و قدردانی دارم که با مؤسسه پژوهشی امام موسی صدر همکاری خوبی دارند.
رییس مؤسسه تحقیقاتی امام موسی صدر خاطرنشان ساخت: بنده تصور این را نداشتم که پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی این مقدار همکاری با مؤسسه امام موسی صدر داشته باشند و امروز به جایی برسیم که این پایگاه ارزشمند تولید شود.
وی با تأکید بر این که این پایگاه می‌ تواند محل رجوع پژوهشگران حوزوی و دانشگاهی باشد، گفت: همچنین این پایگاه می‌ تواند برای آشنایی با منظومه فکری و مبانی نظری امام موسی صدر و منبعی برای مبلغان و مصلحان برای استفاده از منابع اسلامی باشد.
خانم صدر بیان داشت: پایگاه تخصصی امام موسی صدر امکان توسعه منابع و روش های جستجو را در خود جای داده است و همچنین مجموعه «گام به گام با امام» از سال استقرار ایشان در لبنان تا زمان ربوده شدن در لیبی  آماده شده است که در ابتدا عربی بود ولی از حدود ۱۲ سال پیش کار ترجمه این اثر آغاز شد و نزدیک به ۵۰ نفر در طول این چند سال در این زمینه کار کردند.
دختر امام موسی صدر یادآور شد: مجموعه گام به گام در سال ۱۳۹۶ در تهران با حمایت وزارت فرهنگ ارشاد و اسلامی و رییس مؤسسه تحقیقاتی امام موسی صدر لبنان در تهران منتشر و در اسفندماه همان سال رونمایی شد که به مخاطب در شناخت اندیشه ایشان کمک می‌ کند.
وی با اشاره به این که امام موسی صدر در اقتدار بخشی به شیعیان کمک زیادی کرد، خاطرنشان ساخت: ایشان در عین پرهیز از تفرقه بین ادیان و مذاهب توانست به عزت شیعه کمک زیادی کند که در این کتاب به این مسائل پرداخته شده است.
رییس مؤسسه تحقیقاتی امام موسی صدر افزود: مبارزه با ظلم در اندیشه امام موسی صدر نیز تجزیه و تحلیل شده است که شاید با مطالعه این مجموعه مخاطب هوشمند از لابلای سطور و فعالیت های علمی ایشان بتواند علت ربایش او را تحلیل کند.
وی در پایان ابراز امیدواری کرد که این نشست ها و همایش ها موجب ایجاد انگیزه ای برای تلاش بیشتر دولت مردان ایران برای نجات و آزادی امام موسی صدر شده و بتوانیم از محضر ایشان در آینده ای نزدیک استفاده کنیم.
 
امتیاز دهی
 
 


مطالب مرتبط

پربازدید ترین مطالب

مطالب مرتبط

پربازدید ترین مطالب
[Control]
تعداد بازديد اين صفحه: 199
خانه | بازگشت | حريم خصوصي كاربران |
Guest (PortalGuest)

مركز اطلاعات و مدارك اسلامي
مجری سایت : شرکت سیگما