به منظور استفاده از ظرفیت های مدیریت اطلاعات در امور آموزشی و پژوهشی برگزار شد:

نشست مشترک پژوهشکده مدیریت اطلاعات و مدارک اسلامی با دانشگاه باقرالعلوم(ع)

به منظور آشنایی با ابزارهای استاندارد ذخیره و بازیابی اطلاعات و استفاده از این ظرفیت در مدیریت دانش و تولیدات پژوهشی اعم از پایان نامه، مقاله و کتاب در دانشگاه باقرالعلوم (ع)، طی نشستی مشترک ،ظرفیت های پژوهشکده مدیریت اطلاعات و مدارک اسلامی تبیین شد.

با هدف استفاده از ظرفیت های پژوهشکده مدیریت اطلاعات و مدارک اسلامی در زمینه مدیریت علوم اسلامی، طی نشست مشترک که با حضور حجت الاسلام مریجی معاون آموزش دفتر و رئیس دانشگاه باقر العلوم (ع) و مدیران آموزشی و پژوهشی این دانشگاه با مدیران پژوهشکده مدیریت اطلاعات و مدارک اسلامی برگزار شد، ابزار های استاندارد مدیریت دانش از جمله اصطلاح نامه ها و فرهنگ نامه های علوم اسلامی، نمایه سازی منابع اسلامی، کتابخانه دیجیتالی، پایگاه مدیریت علوم اسلامی برای حضار تشریح شد.
در ابتدای جلسه که در دانشگاه باقر العلوم (ع) برگزار شد حجت الاسلام  مریجی با اشاره به جلسه ای که با رئیس پژوهشکده مدیریت اطلاعات و مدارک اسلامی داشتند، گفت: یکی از برکات نزدیکی دو معاونت آموزش و پژوهش را استفاده از ظرفیت های طریفین دانست و ابراز امیدواری کرد مدیران گروه های علمی، اجرایی و پژوهشی  دانشگاه بتوانند از امکانات پژوهشکده مدیریت اطلاعات و مدارک اسلامی استفاده کنند.
سپس حجت الاسلام نظامی رئیس پژوهشکده به معرفی پژوهشکده و سابقه و جایگاه آن در مدیریت دانش پرداختند و در مورد تدوین اصطلاح نامه و فرهنگ نامه های علوم اسلامی و پایگاه مدیریت علوم اسلامی و کتابخانه دیجیتالی توضیحاتی ارائه کردند.
سپس دکتر میرعرب به طور برخط امکانات سامانه های کتابخانه دیجیتالی، kms ، پایگاه مدیریت اطلاعات علوم اسلامی(اصطلاح نامه، فرهنگ نامه، نمایه سازی و ماخذ شناسی)، نشریه مدیرت دانش اسلامی را برای حاضرین ارائه کردند.
در پایان حجت‌الاسلام و المسلمین سید احسان رفیعی علوی معاون آموزشی و فرهنگی دانشگاه باقرالعلوم(ع) با ابراز خرسندی از تشکیل این نشست گفت: بسیاری از مباحث این جلسه برای استفاده کاربردی باید با برنامه ریزی بصورت کارگاه های آموزشی در سطوح مختلف مدیران و کارشناسان آموزش و پژوهش و دانشجویان این دانشگاه ارائه شود. 
 
منبع:

تاریخ خبر: 1402/3/16 سه‌شنبه
تعداد بازدید کل: 103 تعداد بازدید امروز: 1
 
امتیاز دهی
 
 


مطالب مرتبط

پربازدید ترین مطالب

مطالب مرتبط

پربازدید ترین مطالب
[Control]
تعداد بازديد اين صفحه: 104
خانه | بازگشت | حريم خصوصي كاربران |
Guest (PortalGuest)

مركز اطلاعات و مدارك اسلامي
مجری سایت : شرکت سیگما