نشست تولید کنندگان ویکی های اسلامی در پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی

به منظور هم اندیشی و هم افزایی فنی و محتوایی و بررسی کارکرد هوش مصنوعی در ویکی

در جلسه مشترک تولیدکنندگان ویکی های اسلامی به میزبانی پژوهشکده مدیریت اطلاعات و مدارک اسلامی ضمن بررسی راه کارهای هم افزایی در تولید ویکی، کاربرد هوش مصنوعی در تولید ویکی مورد بررسی قرار گرفت.

در نشستي که در پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامي برگزار شد، تولید کنندگان ويکي‌هاي علوم اسلامي، از جمله امامت پديا، ويکي حج، ويکي وحدت، ويکي فقه، ويکي مهدويت، اسلاميکال، کاربردهاي هوش مصنوعي در ويکي‌ها و نقش آن در بهبود فرآيند ايجاد و مديريت محتوا بررسی شد.
با توجه به اینکه در سال‌هاي اخير، هوش مصنوعي به عنوان يک فناوري پيشرفته و قدرتمند، در حوزه‌هاي مختلفي از جمله اينترنت و وب‌سايت‌ها، کاربردهاي گسترده‌اي داشته است، این موضوع مورد تاکید قرار گرفت که در ويکي‌هاي علوم اسلامي نيز، بهره‌برداري از قدرت هوش مصنوعي به منظور بهبود محتوا و دسترسي به اطلاعات مورد استفاده قرار گیرد.

همچنین در این نشست عنوان شد که يکي از کاربردهاي اصلي هوش مصنوعي در ويکي‌هاي علوم اسلامي، بهبود جستجوي محتواست. با استفاده از الگوريتم‌هاي هوشمند هوش مصنوعي، فرآيند جستجو در ويکي‌ها بهبود يافته و کاربران به طرز سريع و دقيق‌تري به اطلاعات مورد نياز خود دسترسي خواهند داشت. اين امر بهبود تجربه کاربري را ارتقا مي‌دهد و زمان و تلاش مورد نياز براي يافتن اطلاعات را به حداقل مي‌رساند.

قابل ذکر است که هوش مصنوعي مي‌تواند در فرآيند توليد محتوا نيز نقش مهمي ايفا کند. با استفاده از الگوريتم‌هاي هوشمند، مي‌توان محتواهاي جديد را به طور خودکار و بر اساس الگوها و قوانين موجود در ويکي‌ها، توليد کرد. اين امر باعث افزايش تعداد و کيفيت مقالات و مطالب موجود در ويکي‌ها مي‌شود و به کاربران کمک مي‌کند تا به اطلاعات به‌روز و کامل‌تري دسترسي پيدا کنند.
شرکت کنندگان در این نشست به بیان دیدگاه های خود در خصوص هم افزایی فنی در تولید ویکی های اسلامی پرداختند.
منبع:

تاریخ خبر: 1402/10/23 شنبه
تعداد بازدید کل: 170 تعداد بازدید امروز: 1
 
امتیاز دهی
 
 


مطالب مرتبط

پربازدید ترین مطالب

مطالب مرتبط

پربازدید ترین مطالب
[Control]
تعداد بازديد اين صفحه: 171
خانه | بازگشت | حريم خصوصي كاربران |
Guest (PortalGuest)

مركز اطلاعات و مدارك اسلامي
مجری سایت : شرکت سیگما