اصلاخنامه حقوق جزای عمومی
به همت پژوهشکده مدیریت اطلاعات و مدارک اسلامی چاپ کتاب اصطلاح نامه حقوق جزای عمومی پژوهشکده مدیریت اطلاعات و مدارک اسلامی در ادامه تدوین اصطلاح نامه ها در در حوزه های علوم اسلامی بنا بر نیاز بخش های پژوهشی با تلاش اعضای هیئت علمی و کارشناسان گروه تدوین سازمان های دانش اقدام به تدوین اصطلاح نامه حقوق جزای عمومی نمود و این کار به زیور تبع آراسته شد.
پژوهشکده مدیریت اطلاعات و مدارک اسلامی در ادامه تدوین اصطلاح نامه ها در در حوزه های علوم اسلامی اقدام به تدوین اصطلاح نامه حقوق جزای عمومی نمود و این کار با تلاش اعضای هیئت علمی و کارشناسان گروه تدوین سازمان های دانش به پایان رسید.
اصطلاح‌نامه حقوق جزای عمومی، بخشی از پروژه اصطلاح‌نامه حقوق است. طرح اصطلاح‌نامه حقوق در حوزه جزای عمومی در سال1395- 1396 در پژوهشکده مدیریت اطلاعات و مدارک اسلامی تصویب و با بررسی و مطالعه منابع مهم و معتبر و مقالات متعدد، و پس از طی مراحل تحقیق که عبارتند از: شناسایی منابع (حدود 350 دوره (عنوان) و 500 جلد)، ارزش گذاری و درجه بندی منابع، گزینش منابع اصلی (درجه اول) با مشورت اساتید و کارشناسان، تحقیق و استخراج اصطلاحات، ایجاد روابط بین اصطلاحات، بازنگری و اصلاحات لازم، و بررسی و تصویب نهایی در گروه علمی تدوین سازمان های دانش پژوهشکده مدیریت اطلاعات و مدارک اسلامی انجام شد.
تعداد اصطلاحات این اثر:
مجموع واژه‌ها: 1625؛
واژه‌های راس: 5؛
واژه‌های مرجح: 1447؛
واژه‌های نامرجح: 178؛
واژه‌های اعم: 323؛
واژه‌های وابسته: 1084.
قابل ذکر است تمامی مراحل تحیق و پژوهش و نگارش این اثر در محیط شبکه در پایگاه مدیریت اطلاعات و مدارک اسلامی انجام شده است و هم امنون در این پایگاه (thesaurus.isca.ac.ir) در دسترس علاقه مندان است. در همین زمینه اصطلاح نامه حقوق جزای اختصاصی هم در دست نشر است. 
 
امتیاز دهی
 
 


مطالب مرتبط

پربازدید ترین مطالب

مطالب مرتبط

پربازدید ترین مطالب
[Control]
تعداد بازديد اين صفحه: 500
خانه | بازگشت | حريم خصوصي كاربران |
Guest (PortalGuest)

مركز اطلاعات و مدارك اسلامي
مجری سایت : شرکت سیگما