بررسی طرح تهیه چکیده بلند منابع اسلامی در هفدهمین جلسه شورای علمی گروه سازماندهی اطلاعت و مدارک

جلسه شورای علمی گروه سازماندهی اطلاعات و مدارک پژوهشکده مدیریت اطلاعات و مدارک اسلامی با حضور اعضای هیئت علمی، کارشناسان و متخصصین مدعو برای بررسی طرح تولید محتوای چکیده بلند مقالات و مقالات مروری از کتاب های منتخب علوم اسلامی ارائه شده از میز تخصصی توسعه و توانمند سازی علوم اسلامی برگزار شد.
حجت الاسلام والمسلمین واردی گفت: در این جلسه بر ضرورت تولید محتوای چکیده های بلند در سازماندهی اطلاعات و مدارک تاکید شد و دکتر مرتضی محمدی استانی هم ضمن توضیح انواع چکیده، راهکار تولید محتوای چکیده بلند را تشریح کرد.
مدیر گروه سازماندهی اطلاعات و مدارک افزود: پس از اظهار نظر حاضرین مصوب شد قبل از اقدام عملی، طرح جامع در خصوص موضوع یاد شده توسط متخصصان علم اطلاعات تدوین شود و پس از تهیه طرح تفصیلی و تصویب در شورای پژوهشی پژوهشکده، به قطب بنیادهای نظری و نظام متقن علوم اسلامی ارسال شود.
عضو هیئت علمی پژوهشکده مدیریت اطلاعات و مدارک اسلامی در پایان گفت: با حمایت و تصویب طرح در شورای پژوهشی پژوهشکده و میز تخصصی توسعه و توانمند سازی علوم اسلامی، گروه با پشوانه مستحکم علمی می تواند این طرح را اجرا نماید.
قابل ذکر است در این طرح آمده است: چکیده بلند مقالات و نیز مقالات مروری از کتابهای منتخب علوم اسلامی پس از تهیه به زبان های عربی و انگلیسی ترجمه و در سایت های پر بیننده عربی و انگلیسی زبان داخلی و خارجی منتشر می شود تا راه برای تعامل و بهره گیری از این تحقیقات باز شود.
 
منبع:

تاریخ خبر: 1399/12/27 چهارشنبه
تعداد بازدید کل: 240 تعداد بازدید امروز: 1
 
امتیاز دهی
 
 


مطالب مرتبط

پربازدید ترین مطالب

مطالب مرتبط

پربازدید ترین مطالب
[Control]
تعداد بازديد اين صفحه: 241
خانه | بازگشت | حريم خصوصي كاربران |
Guest (PortalGuest)

مركز اطلاعات و مدارك اسلامي
مجری سایت : شرکت سیگما